Blog

  • psycholog Rybnik  psychoterapia Rybnik

psycholog Rybnik psychoterapia Rybnik

mgr Bogusława Maria Błaszczyk - psycholog Rybnik nr dyplomu 11559, psychoterapeuta w trakcie zdobywania certyfikatu z terapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Psychoterapii CBT w Warszawie.

mgr Bogusława Maria Błaszczyk - psycholog Rybnik nr dyplomu 11559, psychoterapeuta w trakcie zdobywania certyfikatu z terapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Psychoterapii CBT w Warszawie.
Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Swoją wiedzę merytoryczną zdobyłam pisząc pracę badawczą pod kierunkiem prof. dr hab. Heleny Sęk.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalu psychiatrycznym we Wrocławiu na oddziale męskim ogólnopsychiatrycznym jako psycholog, przeprowadzający diagnostykę zaburzeń psychicznych ( Wechsler, Bender, Benton, profil osobowości) warsztaty dotyczące  stresu, emocji, muzykoterapii receptywnej, relaksacji.
Prowadziłam terapię krótkoterminową pacjentów oraz i ich rodzin w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, w klinice uzależnień jako psycholog prowadzący rozmowy wspierająco - motywujące oraz prowadziłam zajęcia z relaksacji i muzykoterapii oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii  w Rybniku gdzie pracowałam jako terapeuta, prowadząc terapie krótkoterminowe oraz długoterminowe.
Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej.

Pracuję głównie w podejściu poznawczo-behawioralnym lecz także integruję z podejściem egzystencjalnym, psychodynamicznym oraz terapią schematu.
Brałam udział w licznych szkoleniach, projektach oraz konferencjach psychologicznych ( z psychologii zdrowia, psychoanalizy, psychodramy, terapii par oraz seksuologii )
Głównym obszarem moich zainteresowań są zaburzenia lękowe, depresyjne, praca z żałobą, zaburzenia odżywiania oraz wszelkie zaburzenia adaptacyjne.
Specjalizuję się w terapii psychologicznej młodzieży oraz osób dorosłych jak również psychoterapii osób z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi.

nr telefonu: 792 98 04 98

Podziel się